Klavieru dueta panākumi VII Rīgas Starptautiskajā jauno pianistu konkursā
27.10 2018

Klavieru dueta panākumi VII Rīgas Starptautiskajā jauno pianistu konkursā

No 14. – 16. oktobrim Rīgā norisinājās VII Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās 83 dalībnieki no 17 valstīm. Konkursa dalībnieki sacentās gan solo, gan klavieru duetu kategorijās. Arī Jēkabpils klavieru duets Daniela Grugule un Kristiāna Podniece jau trešo reizi piedalījās šajā konkursā. Meitenes konkursā atskaņoja P. Čaikovska, V. Gavriļina un J. Brāmsa skaņdarbus, ar savu artistisko, niansēto muzikālo sniegumu gūstot atzinību gan no starptautiskās žūrijas, gan no klausītājiem. Duets konkursā ar ļoti augstu punktu summu (99,8 no 100) ieguva 1. vietu un saņēma Normunda Leitlanda  balvu. Konkurss  izskanēja ar apjomīgu  koncertu Mazās ģildes krāšņajā zālē,  kurā muzicēja laureāti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Izraēlas, Ukrainas, Baltkrievijas, Polijas un Krievijas, un Jēkabpils duetam tika uzticēts godpilnais pienākums noslēgt laureātu koncertu ar P. Čaikovska ,,Mazurku’’. Konkursa gaitā mēs saņēmām daudz cildinošu atsauksmju par dueta muzikālo sniegumu gan no konkursa galvenās organizatores pianistes Noras Lūses, gan no žūrijas priekšsēdētājas pianistes Artas Arnicānes, gan no nepazīstamiem klausītājiem. Jau mēģinājumā pie mums pienāca  producentu centra IMPRESA producente un uzaicināja  uz citu pianistu konkursu. Ļoti emocionāls moments bija apbalvošanas beigās , kad žūrijas pārstāvis no Lietuvas G. Januševičs  uzdāvināja meitenēm savus ziedus. Šādi emocionāli un skaisti brīži ir kā krāšņs noslēguma akords tam milzīgajam darbam, kas tika veikts visas vasaras garumā, lai sagatavotu grūto un apjomīgo konkursa programmu. Ļoti liels ieguldījums panākumu kaldināšanā ir abu meiteņu vecākiem, kuri daudzu gadu garumā meitenes veduši uz konkursiem, koncertiem un meistarklasēm, gādājuši par koncerttērpiem, sēdējuši stundās un mēģinājumos. Bet vislielākās uzslavas pelnījušas Daniela un Kristiāna, kas godam pārstāvēja ne tikai savu skolu un pilsētu, bet arī Latviju.

Skolotāja Antra Korņejeva