Klavierspēles klases audzēkņi  muzicē Daugavpilī
24.12 2018

Klavierspēles klases audzēkņi muzicē Daugavpilī

Šī gada 15. decembrī Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas kamerzālē izskanēja koncerts Latviešu komponistu mūzika, kurā muzicēja Daugavpils reģiona mūzikas skolu Izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – klavierspēle 6. un 7. klašu audzēkņi no Kokneses, Pļaviņām, Dagdas, Ilūkstes, Krāslavas, Naujenes, Preiļiem, Viesītes,  Līvāniem, Jēkabpils un Daugavpils, kopskaitā 36. Koncertā dzirdējām gan latviešu mūzikas klasiķu garadarbus, gan mūsdienu komponistu opusus. Šāda reģionāla audzēkņu noklausīšanās notiek jau vairākus gadus, nedaudz mainās tikai pārbaudījuma forma un saturs. Iepriekšējā gadā viesojāmies Pļaviņu mūzikas skolā.

Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolu pārstāvēja 7. klases audzēkņi - Enija Anča, Dāvis  Bogdanovs, Agnese Eglīte, Kristiāna Podniece un Evelīna Taškāne. Vairākiem audzēkņiem tā bija pirmā nopietnā uzstāšanās ārpus skolas, kas noteikti paliks atmiņā. Audzēkņus koncertam sagatavoja skolotājas – Iveta Serkova, Gunta Davidovska, Antra Korņejeva un Anna Korņejeva.

Pēc koncerta visi skolotāji noklausījās pianista, pedagoga un komponista  Aivara Broka  lekciju par atbilstoša repertuāra izvēles nozīmi, par izvēlēto skaņdarbu stilu, faktūru un citām īpatnībām.

Lai visiem dalībniekiem nākotnē noderīga pasākumā gūtā pieredze!

Klavieru nodaļas vadītāja Ligita Tuntule