Jēkabpils klavieru duets koncertē Valmierā
05.03 2019

Jēkabpils klavieru duets koncertē Valmierā

Mūzikas skolas klavieru duets Daniela Grugule un Kristiāna Podniece savā radošajā biogrāfijā ierakstīja vēl vienu nozīmīgu lappusi – biedrības Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss direktore Nora Lūse š.g. 4. martā meitenes uzaicināja piedalīties F. Šopēna piemiņai veltītajā koncertā Valmieras Kultūras centrā. Speciāli šim koncertam duetam bija jāsagatavo F. Šopēna jaunības gadu darbs "Variācijas par Venēcijas laivinieka dziesmu" (1826). Cītīgi strādājot, meitenes šo tehniski un mākslinieciski sarežģīto skaņdarbu sagatavoja un nospēlēja koncertā Valmieras Kultūras centrā, kur F. Šopēna skaņdarbus atskaņoja arī pianiste Nora Lūse.  Pianistes interpretācijā dzirdējām dažādas ģeniālā poļu komponista miniatūras – kontrdeju, valsi, ekosēzes, galopu, polonēzi, kā arī apjomīgāku darbu – skerco do diēz minorā.  Koncerta klausītāji ļoti silti uzņēma gan Noru Lūsi, gan Jēkabpils duetu. Mūs iepriecināja un iedvesmoja Noras Lūses atzinīgais vērtējums par dueta sniegumu. Meitenēm šis koncerts deva iespēju labāk iepazīt  F. Šopēna daiļradi.
 

Liels paldies jāsaka gan abām meitenēm par lielo darbu, gan viņu mammām, bez kuru atbalsta šis brauciens nebūtu iespējams!
 

Dueta skolotāja Antra Korņejeva