Jauno pianistu panākumi Rēzeknē un Koknesē
11.12 2018

Jauno pianistu panākumi Rēzeknē un Koknesē

Skanīga un sasniegumiem bagāta izdevusies šī gada nogale mūsu skolas jaunajiem pianistiem.

Kuplā skaitā, ar nopietnām un apjomīgām skaņdarbu programmām ceļasomā 30. novembrī deviņas klavieru klases audzēknes devās uz Rēzekni, lai piedalītos IV Jāņa Ivanova jauno pianistu konkursā Latgales skicējums. Kā lielisks sveiciens Latvijai tās simtgadē katra konkursa dalībnieka izpildījumā izskanēja viens Arvīda Žilinska vai Jāņa Ivanova skaņdarbs.

Konkursa dalībnieku sniegumu vērtēja žūrija - Ventis Zilberts (J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru un kameransambļu, un klavierpavadījumu katedras profesors), Irina Kulakova (J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle vadītāja), Žanete Solovjeva (J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas klavierspēles skolotāja). Pēc konkursa žūrija atzina, ka gadu gaitā audzis gan konkursa dalībnieku skaits, gan  konkursantu snieguma līmenis.

A grupā (2. - 3. kl.) III vietu ieguva Elza Eglīte (skolotāja Antra Korņejeva) un

Loreta Lazdiņa (skolotāja Iveta Serkova).

B grupā (4. - 5. kl.) II vietu ieguva Dārta Kristīne Ozoliņa (skolotāja Ligita Tuntule).

C grupā (6. - 8. kl.) II vietu ieguva Daniela Grugule (skolotāja Antra Korņejeva),

III vietu ieguva Kristiāna Podniece (skolotāja Antra Korņejeva).

Pateicība par piedalīšanos - Annai Patrīcijai Krastiņai (skolotāja Aļona Vīndedze), Alisei Zvejniecei (skolotāja Antra Korņejeva), Juliannai Serafimai Grāvītei un Lindai Popovai (abām meitenēm skolotāja Aļona Vīndedze).

Loreta Lazdiņa un skolotāja Iveta Serkova

Ar lielu apņēmību un brīnišķās mūzikas iedvesmoti 1. decembrī jaunie pianisti muzicēja Koknesē XIV Pētera Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkursā.

Šajā konkursā interesanti ir dzirdēt ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas un Krievijas mūzikas skolu audzēkņu sniegumu. Jau vairākus gadus žūrijas komisijas sastāvā ir J. Karosas Klaipēdas mūzikas skolas  skolotāja, eksperte, pianiste un komponiste Vaiva Purlīte, kā arī S. Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas skolotāja, pianiste, metodiķe Elīna Bambāne.

Konkurss īpašs ar to, ka visi dalībnieki atskaņo kādu izcilā krievu komponista Pētera Čaikovska skaņdarbu. Konkursā atsevišķā kategorijā piedalās arī klavieru dueti.

A grupā (2. - 3.kl.)

-          solo kategorijā III vietu ieguva Milana Černova (skolotāja Antra Korņejeva),

-          ansambļu kategorijā II vietu ieguva Samanta Kuročkina un Alise Zvejniece (skolotāja Antra Korņejeva).

B grupā (4. - 5.kl.)

-          solo kategorijā II vietu  un Elīnas Bambānes speciālbalvu – ielūgumu piedalīties X Starptautiskajā Jauno mūziķu konkursā VIVA LA MUSICA - ieguva    Dārta Kristīne Ozoliņa (skolotāja Ligita Tuntule),

-          ansambļu kategorijā III vietu ieguva Elza Eglīte un Evelīna Podniece (skolotāja Antra Korņejeva).

Milana ČernovaElza Eglīte, Kristiāna Podniece, Dārta Kristīne Ozoliņa un skolotājas Antra korņejeva, Ligita Tuntule

Paldies konkursu organizētājiem par sarūpētajiem suvenīriem un balvām, par  labvēlīgu un sirsnīgu atmosfēru.

Prieks, apbrīna un gandarījums par audzēkņu un viņu skolotāju uzņēmību un izturību. Annai, Alisei, Milanai, Loretai tā bija pirmā konkursu pieredze, savukārt, Alise, Elza un Dārta piedalījās abos konkursos pēc kārtas, izpildot atšķirīgu programmu. Milzīga pateicība vecākiem par atbalstu un ieguldījumu bērnu nākotnē.

Lai visiem veiksme un izdošanās arī turpmāk!

Klavieru nodaļas vadītāja Ligita Tuntule