Jaunās mūziķes pierāda sevi konkursā VIVA LA MUSICA
23.04 2019

Jaunās mūziķes pierāda sevi konkursā VIVA LA MUSICA

Jau desmito reizi Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu jaunie mūziķi varēja mēroties spēkiem Starptautiskā konkursā VIVA LA MUSICA.

Konkurss ir neparasts ar to, ka nav dalījuma pēc instrumentiem, bet atbilstošā vecuma grupā sacenšas visi viena vecuma konkursanti. No tā lielākais ieguvējs ir klausītājs, jo konkurss sāk līdzināties koncertam, kuru ļoti interesanti un aizraujoši klausīties.

Šogad konkurss bija veltīts franču komponista Fransisa Pulenka (1899 - 1963) un angļu komponista Henrija Pērsela atcerei (1659 - 1695). Tādēļ visi konkursa dalībnieki atskaņoja vienu  vai vairākus H. Pērsela vai F.Pulenka skaņdarbus.

Četrās vecuma grupās piedalījās 45 jaunie mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas. Pārstāvēti bija dažādi instrumenti – klavieres, vijole, akordeons, trompete, arfa, fagots, kokle, ģitāra, flauta, saksofons, klarnete, sitaminstrumenti un cilvēka balss.

Konkursu vērtēja starptautiska žūrija: Aivars Broks (pianists, diriģents, S. Broka Daugavpils Mūzikas vidussklas direktors), Aušra Kučinskiene (pianiste, A. Kačanauska Kauņas mūzikas skolas pedagogs-eksperts, vairāku klavierspēles mācību grāmatu autore), Artis Sīmanis (saksofonists, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors), Viktorija Varevodskaja (vijolniece, Baltkrievijas Valsts Mūzikas akadēmijas ģimnāzijas-koledžas pedagogs).

Veiksme vienmēr esot stiprāko pusē. Šoreiz tā uzsmaidīja tiem, kas bija izvēlējušies interesantu programmu, spēja muzicēt pārliecinoši un izteiksmīgi.

B grupā (11 - 13 gadi)

•     II VIETU ieguva DĀRTA KRISTĪNE OZOLIŅA (skolotāja Ligita Tuntule)
  •     III VIETU ieguva LINDA POPOVA (skolotāja Aļona Vīndedze)

C grupā (14 - 16 gadi) skolu pārstāvēja vijolniece ELĪNA ZVEJNIECE (skolotāja Jeļena Skurjate, koncertmeistare Aļona Vīndedze).

Paldies konkursa organizētājiem par lielisko atmosfēru, dalībniekiem - par spilgtiem muzikāliem iespaidiem, vecākiem un skolotājiem – par jauno mūziķu atbalstu un ieguldīto darbu. Mūzika ir tā, kas mūs apbur, iedvesmo un vieno. Lai dzīvo mūzika!

Klavierspēles skolotāja – Ligita Tuntule