Izskanējis JVLMA studentu simfoniskā orķestra projekts Plecu pie pleca
07.03 2020

Izskanējis JVLMA studentu simfoniskā orķestra projekts Plecu pie pleca

Jēkabpils Tautas namā izskanējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfoniskā orķestra simfoniskās mūzikas koncerts “Plecu pie pleca. Ceļojums uz Franciju”. Līdzās Mūzikas akadēmijas studentiem koncertā muzicēja arī Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, Jēkaba Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas un Pļaviņu mūzikas skolas audzēkņi. Franču komponistu darbus diriģēja JVLMA Simfoniskā orķestra diriģēšanas katedras studenti Artūrs Oskars Mitrevics, Raimonds Gulbis, Konstantīns Petrenko, Denner Tiene Kenupp Bastos /Brazīlija/ un Adams Adamovičs. Jēkabpils, Līvānu un Pļaviņu mūzikas skolu audzēkņi kopā ar JVLMA studentiem diriģenta Andra Vecumnieka vadībā atskaņoja Žorža Bizē Pastorāli no mūzikas lugai “Arliete”, kurā 1. flautas partija tika uzticēta  A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas 6. klases audzēknei Līvai Vilcānei.

Koncerta programmā izskanēja franču simfoniskās mūzikas pērles. Morisa Ravela “Pavana mirušās Infantes piemiņai”, Gabriela Forē “Peleass un Melizande”, Kloda Debisī simfoniskā miniatūra “Fauna diendusa”, Kamila Sensānsa poēma “Nāves deja”, Ernesta Šosona Poēma vijolei ar orķestri  (soliste Arina Bardova) un Ferenca Lista veltījums grāfienei Karolīnai Vitgenšteinai – simfoniskā poēma “Prelūdijas”.

JVLMA projekts “Plecu pie pleca” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, tiek īstenots jau trešo gadu. Šajos koncertos JVLMA studenti dodas izbraukumos uz reģioniem, kur līdz ar sagatavoto koncertprogrammu, orķestris atskaņo arī skaņdarbus kopā ar apkārtnē esošo mūzikas skolu audzēkņiem. Līdz šim koncerti izskanējuši Ogrē, Aucē, Tukumā un Smiltenē.

Paldies par dalību šajā projektā mūsu skolas audzēkņiem – Elīnai Zvejniecei, Martai Urtānei, Lindai Kalnietei, Līvai Vilcānei, Sofijai Svincovai!

Paldies par radošo sadarbību Pļaviņu mūzikas skolas direktorei Ditai Ārgulei, J. Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas direktoram Gunāram Luriņam, Jēkabpils Tautas nama direktoram Aigaram Godiņam un diriģentam, JVLMA profesoram Jānim Puriņam!

A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka