Izcili sasniegumi Starptautiskajā konkursā Naujene Wind 2019
13.03 2019

Izcili sasniegumi Starptautiskajā konkursā Naujene Wind 2019

Šī gada 28. februārī Daugavpilī norisinājās Starptaitiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss Naujene Wind 2019. Uz šo konkursu bija pieteikušies vairāk kā 200 dalībnieku no vairākām valstīm. Arī žūrijas locekļi, kas vērtēja jaunos mūziķus, bija no dažādām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Krievijas un Baltkrievijas. 
 

Uz šo konkursu no A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas devās vairāki audzēkņi – D. Romanovska, M. Kačanovska, K. Vīndedzis, S. Svincova, J. Žagars un R. Rihters. Audzēkņi bija ļoti labi sagatavojušies šim nozīmīgajam konkursam un ieguva izcilus rezultātus. 
 

S. Svincova (klarnete, ped. J. Briška) ieguva lielāko punktu skaitu 2. grupā un izcīnīja I vietu! Ļoti labu sniegumu parādīja flautiste M. Kačanovska (ped. O. Ridzevska), kura, pirmo reizi piedaloties konkursā, ieguva augsto     II vietu 1. grupā. Arī jaunais saksofonists K. Vīndedzis (ped. K. Strazdiņš) ieguva II vietu 1. grupā. Savukārt, 2. grupā II vietu ieguva saksofonisti R. Rihters un J. Žagars (ped. J. Briška). D. Romanovska (flauta, ped. O.Ridzevska) savā pirmajā konkursā ieguva Atzinību. Liels prieks par mūsu jaunajiem mūziķiem un viņu augstajiem sasniegumiem!
 

Liels paldies audzēkņu pedagogiem – Olgai Ridzevskai, Kārlim Strazdiņam un Jānim Briškam par ieguldīto darbu, ko parādīja konkursa rezultāti! Liels paldies arī mūsu koncertmeistarēm Ivetai Serkovai un Aļonai Vīndedzei par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā konkursam!
 

Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļas vadītājs Jānis Briška