Flautistēm godalgotas vietas visas Latvijas jauno talantu konkursā par Teodora Reitera balvu!
23.12 2021

Flautistēm godalgotas vietas visas Latvijas jauno talantu konkursā par Teodora Reitera balvu!

Šī gada 10. – 12. decembrī norisinājās Visas Latvijas jauno talantu konkurss par Teodora Reitera balvu, kurā mūsu skolas flautistes ieguvušas godalgotās vietas.

Konkurss veltīts Latvijas Nacionālās operas, pasaulslavenā Reitera Kora dibinātāja kā arī Dziesmu svētku virsdiriģenta Teodora Reitera piemiņai.

Sakarā ar epidemioloģisko situāciju, konkurss norisinājās attālināti. Tajā divās vecuma grupā piedalījās mūzikas skolu, mūzikas vidusskolu un augstskolu audzēkņi un studenti. Konkursā startēja audzēkņi no Liepājas Mūzikas, Mākslas un dizaina vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas, Rīgas Doma kora skolas, Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas, Jāzepa Mediņa 1. Mūzikas skolas,  Alfrēda kalniņa Cēsu Mūzikas skolas un Emīla Dārziņa mūzikas skolas.

Konkursu vērtēja Latvijā plaši pazīstami un pieredzes bagāti profesionāļi.

Mūsu skolas 4. klases audzēkne Milana Kačanovska ieguva 1. pakāpes diplomu, savukārt 8. klases audzēkne Anna Gabriela Kuzmva ieguva 2. pakāpes diplomu.

Audzēknēm bija iespēja piedalīties konkursa apbalvošanas svinīgajā pasākumā, kurš notika Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē. Apbalvošanā laureāti tika aicināti priecēt citus ar savu sniegumu, to starpā bija arī Milana, kura koncertā atskaņoja Vilhelma Popa “Melodiju”.

Sirsnīgi pateicamies audzēknēm par ieguldīto darbu, viņu vecākiem par pacietību un atbalstu!

Mīļu paldies sakām koncertmeistarei Zitai Tišutinai!

Skolotāja Dārta Stašāne