Dārta Kristīne Ozoliņa gūst uzvaru Liepājas I Starptautiskajā pianistu konkursā  „Piano frequency”
19.12 2018

Dārta Kristīne Ozoliņa gūst uzvaru Liepājas I Starptautiskajā pianistu konkursā „Piano frequency”

Vēl  arvien atmiņā ir milzīgais saviļņojums un aizkustinošās emocijas, ko izjutām 12. decembrī Liepājas I Starptautiskajā pianistu konkursā „Piano frequency”, uzzinot konkursa rezultātus B kategorijā (10 - 12 gadi) - 1. vieta Dārtai Kristīnei Ozoliņai! Jāpiebilst, ka jau tūlīt pēc uzstāšanās, tālāko vēl nenojaušot, Dārta saņēma atzinīgus vārdus un apsveikumus no konkursa klausītājiem. Dārta konkursā izpildīja Johana Sebastiana Baha, Jāņa Ivanova un Vitauta Barkauska skaņdarbus.

Neaizmirstams, brīnišķīgs mirklis jaunās pianistes dzīvē! Bet, kā apbalvošanas ceremonijā teica žūrijas pārstāvis no Latvijas, pianists, daudzkārtējs starptautisku konkursu laureāts Artūrs Cingujevs  – katrs konkurss tā ir domu zīme, pēc kuras noteikti ir jābūt turpinājumam. Seko jauni mērķi, uzdevumi un apņemšanās, jauns sākums – atkal vingrinājumi, gammas, skaņdarbi un jauni sevis atklājumi mūzikas pasaulē. Apstāties nedrīkst. Un tas viss ir jāgrib pašam, nevis jādara skolotājas vai mammas dēļ. Veiksmi un pacietību turpmākajā muzikālajā izaugsmē jaunajiem pianistiem novēlēja arī pārējie žūrijas locekļi - Liepājā dzimusī pianiste Elīna Bērtiņa-Petrauska un pianists, starptautisku konkursu laureāts Aidas Puodziukas (Lietuva).

Dārta mācās Vīpes pamatskolā, aktīvi piedalās skolas pasākumos, ir guvusi ievērojamus panākumus skatuves runas konkursos reģiona un valsts mērogā, dzied folkloras kopā Lākači. Dārta dzīvo Krustpils novada Vīpes pagastā un katru nedēļu divas vai trīs reizes mēro ceļu uz A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolu, kur piekto gadu apgūst klavierspēli un citus mūzikas priekšmetus. Darbs klavierstundās ar Dārtu ir interesants, jo viņa ir apveltīta ar bagātīgu un spilgtu iztēli. Viņa ir komunikabla, jauniem izaicinājumiem atvērta, ar vispusīgām interesēm. Mūzikā sevi parāda patiesi, emocionāli un artistiski, kas īpaši aizraujoši ir klausītājam. Dārta ir vairāku, arī starptautisku konkursu laureāte, bet šī gada izskaņa bijusi īpaši piesātināta un veiksmīga. Dažu nedēļu laikā Dārta piedalījusies četros konkursos ar dažādām programmām un trijos kļuvusi par laureāti! Paldies visiem, kas  no sirds dzīvoja līdzi un patiesi priecājās kopā ar mums!

Viņas ģimene – mamma, tētis un brāļi – ir Dārtas un skolotājas lielais atbalsts. Milzīgs paldies viņiem par to! Tikai pateicoties šādai lieliskai sadarbībai, ir iespējami tik spoži panākumi.

Lai mums kopā izdodas sasniegt jaunas virsotnes!

Dārtas klavierspēles skolotāja - Ligita Tuntule