9. Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss
27.10 2020

9. Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss

No 18. – 20. oktobrim videoieraksta formātā norisinājās 9. Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss solo un klavieru ansambļa kategorijās. No Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas konkursā solo kategorijā piedalījās 2. klases audzēknis Rūdolfs Pusbarnieks (skolotāja Aļona Vīndedze), kā arī  klavieru ansamblis Elza Eglīte un Alise Zvejniece (skolotāja Antra Korņejeva). Klavieru ansamblis konkursā ieguva 3. vietu, kā arī saņēma speciālbalvu par H. Ores skaņdarbu labāko izpildījumu. 

Šajā konkursā tradicionāli ir plaša dalībnieku ģeogrāfija, bet šogad  sakarā ar videoieraksta formātu bija pārstāvētas tādas tālas valstis kā Ķīna, ASV, Vjetnama, Japāna un daudzas citas. Arī žūrijā darbojās 5 pianisti no dažādām valstīm. Konkurss noslēdzās ar rezultātu paziņošanas ceremoniju, ko tiešraidē varēja vērot ikviens konkursa dalībnieks.
Paldies mūsu skolas audzēkņiem Rūdolfam, Elzai un Alisei par uzdrīkstēšanos piedalīties šādā augsta ranga konkursā un mēroties spēkiem ar talantīgiem jaunajiem pianistiem no dažādām pasaules valstīm! Lai veicas turpmākajos konkursos!

                Skolotāja Antra Korņejeva